Кучеряве волосся. Як доглядати?
Довгі кучеряві локони - це чудово! Так думають ті, кого природа не наділила кучериками. А ось власниці пружних завитків зітхають і не знають, що робити зі своєю красою. Їм не подобається, що волосся сплутується, складно розчісується, стирчить в різні боки. Щоб такі проблеми не виникали, потрібно знати, як правильно доглядати за кучерявим волоссям.
Особливості кучерявого волосся
Кучерики - великі завитки або дрібні пружні пружинки. Вони мають специфічну будову, під якою мається на увазі еліптичний перетин. Через таку особливість утворюються кучері. Це безцінний подарунок матінки-природи, яким багато жінок не вміють користуватися. Вони скаржаться на те, що кучеряве волосся мляво виглядає і вимагає інтенсивного зволоження. Також виникають труднощі з розчісуванням пасом і зі створенням стильної зачіски.
Догляд
Щоб Ви виглядали надзвичайно і не засмучувалися даремно, ми підготували кілька корисних рекомендацій по догляду за кучерявим волоссям. Щоб Ваші кучері були слухняними, м'якими і шовковистим, запам'ятайте такі правила:
• очищення - хвилясті пасма більш сухі, ніж прямі. Вони пушаться і січуться. Щоб такі проблеми не виникали, використовуйте безсульфатний шампунь для кучерявого волосся. У ньому міститься комплекс натуральних компонентів, за допомогою яких локони повноцінно зволожуються і очищаються. З безсульфатним шампунем забезпечується м'який догляд за волоссям;
• додаткові рішення - для поліпшення стану локонів не забувайте про зволожуючий кондиціонер. З таким засобом поліпшується розчісування. Також забезпечується живлення та зміцнення;
• правильне розчісування - щоб кучерики НЕ сплутувалися, використовуйте гребінь з рідкими зубчиками. Розчісуватися слід знизу вгору: від кінчиків і поступово до коренів. Не поспішайте. Якщо трапляються занадто заплутані ділянки, обережно розплутуйте їх руками;
• укладання - застосовуйте легкий гель, в якому містяться цінні компоненти. Таким чином Ви отримаєте подвійну вигоду: красиву укладку і насичення кучерявого волосся натуральними елементами;
• рушник з мікрофібри - щоб кучерики були рівними і пружними, використовуйте м'який рушник з мікрофібри. Не тріть рушником волосся, намагаючись його швидше висушити. Так завитки ще більше сплутаються. Акуратно промокніть локони рушником. Тканина вбере зайву вологу.
5 незамінних засобів для догляду за кучерявим волоссям
№ 1 Шампунь / Кондиціонер
Шампунь і кондиціонер для кучерявого волосся - не жарт і не маркетинговий хід. Шампунь для кучерів, перш за все, повинен бути зволожуючим, в ідеалі - бессульфатним. Також добре дисциплінують локони бальзам або кондиціонер, «латають» пошкоджені ділянки волосся, вирівнюють кутикулу і надають стрижневі гладкість, забезпечують йому необхідне додаткове живлення.
Однозначне табу для кучерявого волосся - «об'ємні» шампуні. Такі засоби, як правило, діють двома способами: або піднімають лусочки волоса, розпушують його, або утворюють на поверхні щільну потовщуючу плівку. І те, і інше протипоказано кудрям, так як розхитує і без того їх слабкий природний захист. Кращий вибір - спеціальні шампуні і кондиціонери для кучерявого волосся, які приберуть зайву пухнастість і зволожать їх, полегшивши подальше укладання.
№2 Маска
Кучерявому від природи волоссю завжди потрібно більш інтенсивне, в порівнянні з прямим, зволоження та живлення. Наносьте «дисциплінуючі» маски (для поліпшення еластичності волосся), відступаючи на 7-10 см від коренів, а живильні - на всю довжину.
№3 Захисний крем
Крім сухості і ламкості природа «нагородила» кучеряву структуру схильністю до статичної електрики, яка виникає при розчісуванні і укладанні. Тому в доглядовому арсеналі обов'язково повинен бути крем з фактором термозахисту - він робить структуру більш щільною, огортаючи кожен волосок невагомим шаром, захищає від пересушування під час укладання і запобігає утворенню статики.
№4 стайлінговий крем
Запасіться також незмивною стайлінгові кремом слабкої фіксації (не варто брати пінку або мус - вважається, що ці продукти найменш підходять кучерявою структурі). Для кучерявого волосся незмивні засоби взагалі можуть стати альтернативою традиційному стайлінгу: вони не обтяжують завитки, але пригладжують і надають форму, при цьому наносити їх можна і на вологе волосся, і на сухі.
Використовуйте незмивний крем також для захисту кучерявого волосся від негоди - наприклад, в умовах надмірної вологості, коли вони пушаться і стирчать в різні боки.
№5 Салонний догляд
Він ще нікому не зашкодив. Але будемо чесні, якщо у вас натуральний колір, ви правильно доглядаєте за кучерями, використовуючи професійні якісні продукти, і нарікань до зовнішнього вигляду і стану волосся не маєте, можливо, він вам не потрібен. Єдине, про що варто зайвий раз нагадати - в салонах найчастіше представлені більш інтенсивні регенерирующие кошти, які просто не продають для «домашнього використання». Тому раз на два-три тижні салонний догляд за інтенсивного зволоження і живлення все-таки можна собі дозволити, щоб в «проміжне» час спокійно підтримувати «вау» -ефект доступними підручними засобами.
У той же час для власниць кучерявого волосся, регулярно осветляющих пасма, а також для тих, хто часто використовує прасування для випрямлення, відвідування салону для відновлювальних процедур двічі на місяць - must have. Вони добре відновлюють природний хімічний баланс волоса, в тому числі, збагачуючи його додатковим білком - протеїном, що якісно моментально покращує їх зовнішній вигляд. Один нюанс: вирушайте до фахівця не раніше, ніж через 4-5 днів після фарбування, щоб не пошкодити пігмент барвника в волосі.
Тепер Ви знаєте, секретики догляду. В цьому немає нічого складного. Дотримуйтеся даних рекомендацій, і результат не змусить себе довго чекати. Стан локонів істотно покращиться. Ви більше не будете заздрити власницям прямого волосся. Ваші кучерики додадуть образу родзинку, стануть предметом гордості і захоплення!