Твердий шампунь
Твердий шампунь для волосся. Що це? Чи може він замінити звичайний?
Твердий шампунь - це суміш «омилення» ефірних масел і рослинних екстрактів. Зовні він нагадує звичайне туалетне мило. Основний миючий компонент - кокосульфат натрію, отриманий з кокосового масла. Він виконує ту ж функцію, що і лаурилсульфат натрію в звичайних рідких шампунях - дає можливість їм пінитися. Вважається, що цей елемент менш шкідливий для шевелюри.
Багато хто думає, що тверда форма шампуню - це черговий маркетинговий хід. Насправді у них є відмінності! Твердий шампунь застосовується в якості економії і екології. Для нього не використовуються пластикові пляшки, з якими йде тривала і активна боротьба і термін служби значно довший. Це концентрат рідкого шампуню. У рідкому форматі активні інгредієнти складають 20-30%, решта припадає на воду, загусники, інші компоненти, необхідні для спінювання і змивання . А в твердому форматі вище, ніж в звичайних шампунях, концентрація натуральних речовин - масел, рослинних екстрактів, ефірів. А ось консервантів, які так часто викликають алергії, лущення, в твердому шампуні можна і не знайти, оскільки він менше потребує синтетичних консервуючих добавках.
Так, в твердому шампуні немає двох складових - води і консервантів. Відсутність води позбавляє брусок від живильного середовища для розмноження бактерій. Відповідно, консерванти у формулі можна звести до мінімуму. У цьому користь для шкіри, і для природи в цілому. Не секрет, що компоненти шампуню після його використання потрапляють у воду і грунт. Без води, консервантів ми отримуємо «сухий набір» компонентів з рідкого шампуню - масла, ароматизатори, рослинні екстракти, морська сіль, пави (поверхнево активні речовини, які дають повітряну піну).
Ще одна вигідна відмінність шайбочки від флакона рідкого шампуню - перший виграє в ергономічності. Наприклад, для порівняння один брусок твердого шампуню (об'ємом 60 м) дорівнює приблизно двом флаконам стандартного рідкого (300 мл).
Тверді засоби, як правило, зберігаються в жерстяній баночці, яку можна використовувати повторно.
І, нарешті, незмінний плюс бруска шампуню - його зручність в поїздках, авіаперельотах. Одна шайбочка в подорож замінить мило, гель для душу, так само гарантовано не потрапить під обмеження за обсягом рідини при авіаперельоті.
Кому підходить твердий шампунь?
Підходить всім, у кого є бажання використовувати такий формат. Виробники намагаються максимально урізноманітнити кількість варіантів, створюючи шайбочки для будь-якого типу шкіри голови (підбирається саме за типом шкіри, а не по типу волосся). Однак, є нюанси, які необхідно врахувати, купуючи твердий засіб.
Пам'ятайте:
* Натуральна косметика не є гіпоалергенною. Тому перед покупкою варто уважно вивчити склад на предмет пошуку тригерних компонентів.
* Тверді шампуні, не містять силіконів, миють волосся до скрипу. Після миття розчесати локони складніше, ніж після рідкого шампуню з силіконами, пом'якшуючими добавками. Потрібно використовувати кондиціонери, маски, зволожуючий спрей. На цей випадок, деякі бренди натуральної косметики випустили тверді кондиціонери.
* Підходять для фарбованого волосся. Сучасні виробники випускають шайбочки, що зберігають відтінок за рахунок дуже м'яких ПАВ.
Як часто використовувати твердий шампунь?
Рекомендується використовувати 1-4 рази рази на тиждень. У міру забруднення волосся, шкіри голови. Але у твердих шампунів є ще один плюс: вони добре очищають волосся від накопичених силіконів. Силікони, які містяться в бальзамах, кондиціонерах і незмивних розгладжуючих засобах, мають тенденцію накопичуватися в волоссі, роблячи його сухим і ламким. У цьому випадку на допомогу прийде твердий шампунь, який очищає волосся глибше, ніж рідкий. Навіть якщо ви віддаєте перевагу рідкому формату, очищення твердим шампунем один раз в місяць - піде волоссю на користь.
Що вибрати?
Перед покупкою твердого шампуню обов'язково треба дізнатися свій тип волосся. Для жирного типу підійдуть засоби з кропивою і звіробоєм в складі, для сухого - з мигдальним або кокосовим маслом, а для пошкоджених - з іланг-ілангом.
Переваги твердих шампунів:
• ламінує волосся без застосування хімічних компонентів (ламінує за рахунок елітного масла Карамбе);
• до складу не входить вода, не розбавлений, високо концентрований, економний;
• містить елітні масла вищого сорту;
• не містить силікону, який закупорює волосся і не дозволяє йому дихати;
• не провокує додаткове вироблення шкірного сала, скорочує час між першим і другим миттям;
• підживлює кореневі цибулини і стимулює ріст нового волосся;
• відновлює цілісність кератинового шару стрижня волосася;
• зменшує електричну напругу;
• робить пасма живими, міцними, і сильними.