Правильний догляд за пористим волоссям
Як виглядає пористе волосся?
Найчастіше це сухе, тьмяне волосся, яке легко плутається і січеться на кінцях. Після миття його важко розчесати, і навіть при дбайливому розчісуванні воно обламується. Пориста структура - це така структура, яка вбирає будь-які продукти (в тому числі, фарбу і маски), подібно до губки і часто вимагає повторного нанесення.
Волосся стає пористим, коли пошкоджується кутикула - верхній шар. На гладких пасмах лусочки щільно притиснуті один до одного, а на пористих - підняті, тобто відкриті. Через відкриті лусочки, вглиб волосся може проникати пил, надмірна волога і укладальні засоби, що в подальшому призводять до ламкості.
Пористі пасма не так легко піддаються укладанню, пушаться, в'ються при вологій погоді. При фарбуванні може бути важко домогтися рівномірного тону. До того ж, пігмент буде швидко вимиватися. Найчастіше пористість - це придбаний стан, але зрідка локони мають таку структуру від природи.
Основними факторами зміни внутрішньої будови пасом є:
• Часта сушка і укладання гарячим повітрям.
• Жорстка вода, яка призводить до розкриття лусочок.
• Неправильне розчісування, використання пластикових, металевих гребінців, розчісування мокрих пасом - все це загрожує пошкодженням верхнього захисного шару волосся.
• Зловживання стайлінгу.
• Неправильно підібраний догляд.
• Регулярне освітлення, фарбування.
• Хімічна завивка.
• Неправильне харчування, недоліки сну.
• Стрес.
Як доглядати за пористою шевелюрою ?
Не варто вдаватися до смутку і думати, що догляд за таким волоссям неможливий або занадто складний. Треба зрозуміти, як воно влаштоване, і навчитися з ним обходитися.
1. Таке волосся буде менше вбирати в себе речовини, якщо як слід запечатати лусочки кутикули. Кутикула «розкривається» від жорстких ПАВів і закривається підкисленим середовищем:
• Обирайте шампуні з маркуванням ДЛЯ СУХОГО волосся, тому що в них менше% ПАВів.
• Обов'язково користуйтеся ополіскувачами або водними спреями-кондиціонерами - вони всі будуть кислими.
• Шукайте в кондиціонерах «обволікаючі» і «запечатуючі» властивості.
2. Уникайте важких продуктів, які добре проникають в повітряні бульбашки:
• Емульсійні кондиціонери. При їх виборі орієнтуйтеся на менший % масел в складі.
• Уникайте силіконів. Cилікони в такому волоссі можуть накопичуватися при тривалому використанні, і в якийсь момент ефект від них зійде нанівець і стане навіть протилежним.
3. Зволоження. Зволожуючі маски, бальзами та масла допоможуть впоратися з головною супутньою проблемою пористості - сухістю. Засоби такого типу насичують пористу структуру пасом вологою, блокують її випаровування, змушують лусочки кутикули щільно прилягати одне до одного - так, що пористе волосся виглядає гладким і доглянутим.
Можемо порадити такі чудові позиції:
- Moroccanoil Интенсивно увлажняющая маска для волос, Moroccanoil
- Moroccanoil Відновлююча олія для тонкого волосся
- Helen Seward Органічний Зволожуючий кондиціонер SYNEBI Hydrating conditioner
4. Використовуйте м'який гребінець. Розчісувати пористі локони можна тільки дуже дбайливо і обережно - м'якою масажною щіткою. Починайте з кінчиків, поступово піднімаючись вгору, рухи повинні бути плавними і легкими. Для запобігання утворенню вузликів перед ритуалом розчісування нанесіть будь-який розплутуючий спрей.
5. Скраб. За день, на пористому волоссі накопичується величезна кількість бруду і пилу, тому без професійного скрабу не обійтися. При виборі засобу звертайте увагу на те, щоб крім очищувальних часток, воно містило поживні, корисні для волосся компоненти.
Helen Seward MEDITER Therapy Scrub Відлущуючий детокс-скраб
6. Згладжування кутикули (маски, бальзами з кератином) на такому волоссі дасть максимальний ефект. Але пам'ятайте! Треба робити перерви. Тривале носіння додаткової ваги у вигляді кератину, в перспективі може привести до ослаблення волосяної цибулини.