Алопеція. Причини появи. Лікування

Алопеція - це випадіння волосся, яке виходить за рамки фізіологічної норми, тобто під алопецією мається на увазі посилене (не пов'язане безпосередньо з пошкодженням волосяного фолікула), або патологічне (пов'язане з пошкодженням волосяного фолікула) випадіння волосся.

Як відомо, в життєвому циклі окремої волосини виділяють кілька стадій: ріст, перехідна фаза і випадіння. Під впливом різних факторів тривалість цих фаз може змінюватися, що призводить до вираженого випадіння волосся і облисіння.

В даний час проблема облисіння стає справжнім каменем спотикання на шляху до здорового зовнішнього вигляду шевелюри. Дане порушення з плином часу стосується все більшого і більшого числа людей. У 21-му столітті патологічне випадіння волосся починає поступово здобувати епідеміологічний характер.

Дані проблеми зустрічаються і у чоловіків, і у жінок, а успіх лікування багато в чому залежить від своєчасності звернення за кваліфікованою грамотною допомогою.

Алопеція. Причини появи

Відомо, що схильність до втрати волосся може бути генетично детермінована (запрограмована), проте існує і ряд інших причин, які можуть сприяти розвитку алопеції. Серед них зазначаються:

- Регулярні стреси;

- Дисбаланс гормонів;

- Пологи і післяпологовий період;

- Незбалансоване харчування і безконтрольні дієти;

- Неблагополучна екологічна обстановка;

- Механічні або хімічні пошкодження волосистої частини голови;

- Інфекційні процеси.



Помилки лікування алопеції

Досить поширеною помилкою серед населення в спробі вилікувати облисіння є носіння коротких стрижок. Люди припускають, що волосяні цибулини деформуються під вагою занадто довгого волосся і можуть скидати їх як баласт. Подібні судження сміливо можна відносити до розряду міфів, оскільки довжина і кількість волосся ніяк не впливають на нормальну роботу волосяних цибулин, тому власники довгих зачісок без страху можуть залишити звичну довжину при собі.

Іншою поширеною помилкою є регулярна підверженість волосся до дії різких температур в холодні періоди року. Вважається, що капелюхи і шапки не дають шкірі голови дихати, і це загрожує неживому вигляду і сухості волосся, а також їх випадінню. Насправді ж носити головні убори не тільки можна, а й треба: необхідну кількість кисню до волосяних цибулин доставляє кров, а шапки дуже добре захищає видиму частину волосся від холодних температур.

Третю поширену помилку можна позначити як неправильне миття голови і волосся. Дотримуватися правил гігієни необхідно правильно. Голову треба мити у міру забруднення, але не раніше чи пізніше, так як це індивідуальні особливості кожного організму. Потрібно уникати різких перепадів температур води, так як це негативно позначається на стані структури волосся. Вода не повинна бути крижаною або гарячою, а помірно теплою; також варто уникати контрастного душу для шкіри голови. Під час миття волосся лікарі не рекомендують терти його між собою, так як це веде до механічних порушень, і пасма швидко можуть набути вигляду соломи.

Як лікувати алопецію

Сучасні методи лікування алопеції є ефективними, але не завжди дозволяють домогтися повного відновлення волосяного покриву. Однак практично в кожному випадку можна домогтися певного поліпшення і максимально уповільнити процес випадіння.

Для цього можуть застосовуватися такі види терапії:

- Гормональне лікування;

- Препарати, які покращують живлення волосяного фолікула;

- Протизапальна терапія; Фізіотерапія;

- Симптоматичне лікування.


Серед методів лікування з небажаним випадінням волосся, найбільш універсальним засобом без побічних дій є застосування вітамінного комплексу з мінералами і мікроелементами. Можливий прийом кожної групи вітамінів окремо, але тоді ефективність лікування значно знижується. Дуже важливо дотримуватися помірного дозування і ретельно дотримуватися курсу лікування, який призначив фахівець. Надлишок вітамінів і мікроелементів нічим не краще дефіциту, оскільки відхилення від норми в будь-якому випадку веде до порушень в роботі організму і звичному функціонуванні волосяних цибулин.

Ефективне лікування будь-якого типу випадіння волосся неможливо без усунення причини хвороби, якщо така можливість є. Наприклад, усунути генетичні чинники не вийде, але кожна людина здатна змінити своє харчування, спосіб життя, доглядові засоби, навчитися контролювати стрес, робити домашні процедури і т.д.

Так-що, переглянете свій раціон: вживайте більше білка, овочів, продуктів з якісними рослинними оліями. Сходіть до дерматолога або трихолога, перейдіть від засобів для укладки волосся до лікувальних. Правильним рішенням буде купити один або кілька засобів проти випадіння, для зміцнення волосся. Зробити це можна в нашому інтернет-магазині, в якому представлена косметика проти випадіння волосся від якісних брендів.

Також можна звернутися до народної медицини, яка може похвалитися широким вибором способів лікування облисіння з підручних засобів.

Сучасні лікарі часто недооцінюють нетрадиційні методи боротьби з алопецією. Лікування даного захворювання передбачає використання натуральних засобів і природних компонентів, які безсумнівно краще сприймаються людським організмом, ніж штучно створені препарати. Натуральні продукти збагачені великою кількістю незамінних амінокислот і цілим комплексом вітамінів, що створює сприятливі умови для звичного функціонування волосяних цибулин.

Найбільш популярними народними засобами для лікування алопеції є природні стимулятори роботи волосяних цибулин і кровообігу в судинах шкіри голови. Корисними для росту волосся будуть маски з гірчиці, перцевої настоянки і цибулі.

Для збереження здорового вигляду волосся необхідно звернути увагу на поради лікарів, заходи профілактики та елементарні правила гігієни в комплексі. Знання причин появи алопеції і методів лікування з небажаним випадінням волосся дозволяє грамотно і ефективно боротися з облисінням на будь-яких стадіях.

Протягом курсу лікування, обов'язково потрібно спостерігатися у лікаря-трихолога, який буде відслідковувати динаміку змін і при необхідності корегувати схему. Слід розуміти, що терапія будь-якої форми алопеції вимагає тривалого часу, тому варто запастися терпінням і суворо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця.



Сопутствующие Товары

FRAMESI Інтенсивний комплекс проти випадіння Reinforcing
210 грн.
Інтенсивний зміцнюючий лосьйон FRAMESI MORPHOSIS REINFORCING  Лосьйон зміцнюючий для інтенсивної терапії проти випадіння волосся при жирній шкірі го..
Vitality's Aqua Лосьйон проти випадіння Energizing anti-loss Treatment 7 ml
220 грн.
Vitality's Aqua Лосьйон проти випадіння Energizing anti-loss Treatment 7 ml Лосьйон від італійського бренду Vitality's зміцнює структуру волосся, зуп..
Інтенсивний лосьйон проти випадіння волосся 4.2 KV-1,100 мл
1 130 грн.
Лосьйон для волосся та шкіри голови, схильної до андрогенетичної алопеції (спадкової). Синергетично поєднує декілька активних інгредієнтів з мультиефектом, які ..
Інтенсивний шампунь проти випадіння волосся 4.1 KV-1, 200 мл
1 040 грн.
Шампунь для волосся та шкіри голови, схильної до андрогенетичної алопеції (спадкової). Містить біоактивні екстракти, олігоелементи та сою, які діють на метаболі..

Написати відгук

Популярні Статті

Укладка волосся. Помилки, через які зачіска не тримається

Укладка волосся. Помилки, через які зачіска не тримається

Багато дівчат часто скаржаться, що у вологу, вітряну погоду волосся категорично не тримає укладку, а більшість, стикаються з цією проблемою і при хороших погодн..

Правильний догляд за пористим волоссям

Правильний догляд за пористим волоссям

Пористість: в чому причина Як виглядає пористе волосся? Найчастіше це сухе, тьмяне волосся, яке легко плутається і січеться на кінцях. Після миття його важко р..

Чи пошкоджує резинка волосся?

Чи пошкоджує резинка волосся?

Резинка для волосся відома протягом тривалого періоду історії людства. Спочатку виріб призначався для того, щоб запобігти потраплянню волосся в очі або механічн..

Розчісування мокрого волосся. Які гребінці можна застосовувати?

Розчісування мокрого волосся. Які гребінці можна застосовувати?

Всі дівчата знають правило, що мокре волосся не можна розчісувати. Хтось слідує цьому правилу беззаперечно, деякі періодично його порушують, ще одна категорія ж..

ЗАДАЙТЕ ЗАПИТАННЯ